Kiedy pacjentka skarży ginekologa?

with Brak komentarzy

Mec. Katarzyna Przyborowska uczestniczyła w niezwykle ciekawej konferencji prawniczej skierowanej głównie do lekarzy, pt.: „Kiedy pacjentka skarży ginekologa”.

Prelegenci, zarówno lekarze jak i prawnicy, przedstawiali problemy prawne, z jakimi mogą spotkać się lekarze ginekolodzy podczas wykonywania zawodu. Jest to o tyle istotne, że błędy okołoporodowe są jednymi z trzech najczęściej kierowanych na drogę sądową. Konferencja, była doskonałą okazją do spojrzenia na problematykę dochodzenia roszczeń z perspektywy lekarza.

"Najbardziej zainteresował mnie wykład dotyczący zbędnych cesarskich cięć. Być może jeszcze nie teraz, ale niebawem lekarze i szpitale mogą zmagać się z falą pozwów w tego typu sprawach." - pisze na swoim blogu mec. Przyborowska.  "A generalnie jak ustrzec się roszczeń pacjentów? Jest kilka złotych zasad.Przede wszystkim należy przykładać dużą uwagę do dokumentacji medycznej. Dobrze prowadzona jest bardzo ważnym dowodem w procesie, który pomaga „wybronić” stanowisko lekarza, należy znać i stosować w swojej praktyce rekomendacje PTG, dobrze jest znać rekomendacje ACOG czy SMFM, a przede wszystkim znać.... "  więcej na blogu - Lekarz i prawo

 

Kiedy pacjentka skarży ginekologa

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.