ZUS podważa wynagrodzenia z umów o pracę ciężarnych

with Brak komentarzy

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł Katarzyny Nowosielskiej pt.:ZUS podważa wynagrodzenia z umów o pracę ciężarnych” do którego komentarza udzieliła mec. Katarzyna Przyborowska specjalizująca się w sprawach sądowych z zakresu ubezpieczeń społecznych.

„Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzmagają kontrolę umów o pracę. Podważają zwłaszcza wysokość wynagrodzeń, jakie otrzymują pracownice. W jednej ze spraw uznali, że podwładna otrzymuje pensję niegodziwą. Dlaczego? Jest za wysoka.

– Urzędnicy napisali w decyzji, że tak młoda osoba nie może zarabiać 3 tys. zł, gdyż nie ma odpowiednich kwalifikacji – mówi Katarzyna Przyborowska, radca prawny z kancelarii Lege Artis.

(…)

– Z mojego doświadczenia wynika, że kontrole zaostrzyły się już pod koniec 2015 r. Od początku 2016 r. urzędnicy prowadzą je także bardzo intensywnie – mówi Katarzyna Przyborowska.

(…)

– Obawiam się jednak, że nawet jeśli TK orzeknie o niezgodności przepisów z konstytucją, czyli na korzyść Kowalskiego, to administracja, w tym ZUS, idąc za przykładem rządu, może się nie zastosować do wyroku TK – podsumowuje Katarzyna Przyborowska.”

Cały tekst można przeczytać tutaj:

http://www.rp.pl/Kadry/304269872-ZUS-podwaza-wynagrodzenia-z-umow-o-prace-ciezarnych.html#ap-1

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.