Blogi

Temida jest kobietą

20150614_Grafika_bloga_TJK1  

Medyczne Prawo

20150614_Grafika_bloga_MP

Lekarz i prawo

20150614_Grafika_bloga_LIP3

Błąd przy porodzie

20160413_BLOG_JL1

Temida Jest Kobietą.pl to miejsce w internecie zupełnie nietypowe.

W sieci pojawiło się już wiele blogów prawniczych, ten jest jednak inny. Powstał bowiem z pasji do prawa i z chęci pomocy Kobietom.

Nie da się ukryć, że jest to blog o prawie pisany przez prawniczkę. O prawie, ale widzianym z punktu widzenia kobiety i dla Kobiet przede wszystkim.

Temida, bogini sprawiedliwości, jest Kobietą. Zapraszamy więc do bloga wyjaśniającego zawiłości przepisów prawa dotyczących przede wszystkim sytuacji Kobiet:

 • pracowników,
 • właścicielek własnych firm,
 • matek i żon
 • niań i dziennych opiekunek

 W blogu, Drogi Czytelniku, znajdziesz przedstawione w przystępny sposób:

 1. informacje o uprawnieniach kobiet w ciąży,
 2. omówienie przywilejów pracowniczych
 3. wyjaśnienia na temat przyznawanych przez ZUS zasiłków,
 4. uwagi i informacje na temat działalności niań i dziennych opiekunów
 5. porady jak założyć żłobek, klub dziecięcy, jak prowadzić przedszkole
 6. przedstawienie istotnych nowelizacji przepisów prawa mających istotny wpływ na prawa i sytuację kobiet

oraz wiele innych potrzebnych informacji.

Zajrzyj na BLOGA

Ten BLOG powstał przede wszystkim z myślą  o pomocy pacjentom.

Zauważyłam, że większość osób korzystających z pomocy medycznej nie zna swoich podstawowych  praw czy  obowiązków.

Brak świadomości prawnej często działa na niekorzyść pacjentów.  Chory, a często również jego najbliżsi są zagubieni. Gdy zwracają się o pomoc do prawnika często bywa za późno, lub dochodzenie roszczenia jest utrudnione.

W internecie brak jest strony, która w sposób przystępny będzie wskazywała pacjentom, co w danej sytuacji należy zrobić, czego można żądać od personelu medycznego, oraz jakie akty prawne regulują ich sytuację.

Chcę, aby mój blog tę lukę właśnie wypełnił.

Blog medyczneprawo.pl ma też służyć pomocą wszystkim poszkodowanym w wyniku błędów medycznych. Ma on być bazą wiedzy o całym procesie dochodzenia roszczeń z tego tytułu – od zebrania dokumentacji,  po udany finał przed sądem.

W ten sposób chcę Ci pokazać, że mimo iż jest to proces skomplikowany, z pomocą doświadczonego prawnika często można skutecznie walczyć o odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Blog ten powstał również z myślą o osobach wykonujących zawody medyczne – lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych itp.  Tutaj znajdziecie Państwo informacje i porady prawne pisane z uwzględnieniem specyfiki Państwa zawodów i skierowane bezpośrednio do Was.

Wreszcie blog ten powstał również z myślą o Czytelnikach szukających wiedzy o najnowszych nowelizacjach w prawie medycznym.

Na blogu będą  na bieżąco pojawiały się wpisy związane ze zmianami w ustawach, rozporządzeniach wraz z omówieniami tych zmian.

Dodatkowo Czytelnicy znajdą na tym blogu  krótki przegląd prasy związanej z szeroko pojętym prawem medycznym.

Czytaj BLOGA

Po kilku latach funkcjonowania  bloga Medyczne Prawo okazało się, że lekarze potrzebują osobnego bloga – miejsca w sieci, gdzie znajdą praktyczną wiedzę dotyczącą prawnych aspektów wykonywanego przez nich zawodu. Dlatego też powstał ten blog – Lekarz i Prawo. Pierwszy blog skierowany do konkretnej grupy zawodowej.

W blogu znajdą się informacje dotyczące m.in.:

 • Wykonywania zawodu przez lekarzy
 • Zakładania i prowadzenia praktyki lekarskiej
 • Spraw związanych z zatrudnieniem lekarzy oraz sprawami pracowniczymi
 • Zatrudnienia na kontraktach
 • Umów z NFZ
 • Ochrony dóbr osobistych
 • Ochrony przed roszczeniami pacjentów
 • Analizy przepisów prawnych dotyczących służby zdrowia

W blogu znajdzie się również miejsce na poruszanie kwestii związanych ze sprawami prywatnymi lekarzy – takimi jak sprawy spadkowe, rozwodowe czy dotyczące podziału majątku.

Mamy nadzieję, że blog ten stanie się również miejscem dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy medykami i prawnikami.

Odwiedź BLOGA

 

Dawno, dawno temu marzyłam o tym, żeby zostać lekarzem. Najpierw stomatologiem – dokładnie od mojej drugiej wizyty w gabinecie. Pamiętam, że podczas pierwszej nie otworzyłam ust nawet na chwilę :-). Potem ginekologiem, kiedy moja siostra była w ciąży. Na koniec chirurgiem, tak jak dr John Carter – bohater „Ostrego Dyżuru”, młody lekarz z ludzką twarzą, który dostrzegał w pacjencie człowieka, a nie tylko kolejną operację. Nie zostałam lekarzem. Jestem adwokatem. Dziś wiem, że to była dobra decyzja. Fascynacja medycyną skłoniła mnie do rozwijania specjalizacji procesowej wokół błędów medycznych. Trzeba robić to, co się lubi. Proste. A ja lubię pomagać pacjentom, którzy potrzebują pomocy.

Zdarza się, że znajomi pytają mnie dlaczego w sądzie reprezentuję również lekarzy i pielęgniarki. To nie jest trudne pytanie. Uważam, że stawianie się, tylko dla zasady, po jednej ze stron nie jest sprawiedliwe. Jestem córką pielęgniarki. Bywam pacjentką. Często spotykam na swojej drodze doskonałych medyków i dziękuję losowi, że mam takie szczęście. Niestety, nie wszyscy je mają. Wiem też, że bezpodstawne oskarżenie potrafi zniszczyć karierę świetnego specjalisty. Doświadczenie w reprezentowaniu pacjentów i personelu medycznego pozwala mi trafniej oceniać szanse procesowe, bo nie każda sprawa z którą przychodzi do mnie klient znajduje swój finał w sądzie.

Na tym blogu przeczytasz o prawach kobiet w ciąży oraz o obowiązkach personelu medycznego, który się nimi opiekuje.

Otwórz BLOGA